ნოდარი ჯავახიშვილი ნოდარი ჯავახიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 07-10-1954

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფინანსები და კრედიტები

სამუშაო გამოცდილება

  • თიბისი ბანკის სარევიზიო კომისიის თავმჯდომარე (1998 - 1999)
  • საქართველოს ეროვნული ბანკის პრეზიდენტი (1993 - 1998)
  • ბინსოცბანკის ისნის გან-ის მმართველი (1992 - 1993)
  • თბილისის უნივერსალური ბანკის პრეზიდენტი (1991 - 1992)
  • სახელმწიფო ბანკის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1988 - 1991)
  • სახელმწიფო ბანკის ბანკების საქმიანობის კოორდინაციის სამმართველოს უფროსი (1987 - 1988)
  • სახელმწიფო ბანკის საგეგმო-ეკონომიკური სამმართველოს უფროსი (1985 - 1987)
  • სახელმწიფო ბანკის გან-ის მმართველი (1983 - 1985)
  • სახელმწიფო ბანკის საქკანტორის მძიმე მრეწველობისა და კრედიტების სამმართველოს უფროსი (1980 - 1983)
  • სახელმწიფო ბანკის სახკანტორის საგეგმო-ეკონომიკური სამმართველოს უფროსი ეკონომისტი (1979 - 1980)
  • სახელმწიფო ბანკის გან-ის უფროსი ეკონომისტი (1977)
  • სახელმწიფო ბანკის საქკანტორის მძიმე მრეწველობის და კრედიტების სამმართველოს უფროსი ეკონომისტი (1976 - 1979)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1972 - 1977)
  • სასწრაფო დახმარების დეზინფექტორი (1971 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (30-06-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 30-06-2002)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე (12-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (01-06-2000 - 12-06-2000)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABLIC) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)