ომარ ხუციშვილი ომარ ხუციშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 17-08-1954

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (08-07-1993 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ლანჩხუთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომობილები და ტრაქტორები

სამუშაო გამოცდილება

  • შსს ლანჩხუთის რაიონული გან-ის უფროსის მოადგილე (1984 - 1992)
  • ჩიბათის კოლმეურნეობის პარტიული კომიტეტის მდივანი (1980 - 1981)
  • ალკკ ლანჩხუთის რაიკომის მეორე მდივანი (1978 - 1980)
  • ლანჩხუთის ავტოსატრანსპორტო საწარმოს ინჟინერი (1977 - 1978)

კომისია

  • arrow
    თ. კიტოვანის დაპატიმრების საკითხის შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (19-04-1994 - 25-11-1995)
  • arrow
    მართლწესრიგისა და კანონიერების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (27-08-1993 - 25-11-1995)