მერაბ ხურციძე მერაბ ხურციძე
  • დაბადების თარიღი
  • 24-11-1957

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ზოოტექნიკურ-სავეტერინარო სასწავლო-კვლევითი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ზოოტექნია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ეკონომიკური ურთიერთობები

სამუშაო გამოცდილება

  • ტექნიკური უნივერსიტეტის ჰუმანიტარული ფაკულტეტის სტუდენტი (1991 - 1996)
  • თსუ სპორტკლუბი „მიმინო“ (1989 - 2004)
  • ამიერკავკასიისსარემონტო-გამმართველი სამმართველო (1979 - 1989)
  • საბჭოთა არმიის სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1976 - 1978)
  • საქართველოს ზოოვეტინსტიტუტის სტუდენტი (1976 - 1990)
  • კოდის მეფრინველეობის ფაბრიკა (1975 - 1976)
  • საქართველოს გამსახკომის N1 სტამბა (1974 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ჩვენი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (22-10-2007 - 31-01-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 22-10-2007)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (14-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 22-10-2007)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 22-10-2007)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (15-03-2006 - 25-07-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)