გივი ხვედელიძე გივი ხვედელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 13-08-1942

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხაშური

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საავტომობილო ტრანსპორტის ექსპლუატაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1992 - )
  • ხაშურის კ.პ. ხაშურის რაიკომის მდივანი (1985 - 1991)
  • ხაშურის რაიკომის საორგანიზაციო განყოფილების გამგე (1973 - 1985)
  • ხაშურის რაიკომის პირველი მდივანი (1969 - 1973)
  • ხაშურის ასს ექსპლუატაციის უფროსი (1968 - 1969)
  • ხაშურის ასს (1967 - 1968)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1961 - 1967)
  • ხაშურის აგურის ქარხნის მუშა (1960 - 1961)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)