გიორგი ხაჭაპურიძე გიორგი ხაჭაპურიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 13-05-1953

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკა, სპეც.ბიოფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ჯანდაცვის სამინისტროს გენეტიკური ეკოლოგიის სამეცნიერო საწარმოო ცენტრის დირექტორი (1990 - 1999)
  • საქართველოს ჯანდაცვიის სამინისტროს ინფორმატიკისა და კომპლექსური ავტომატიზაციის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის ლაბორატორიის ხელმძღვანელი (1988 - 1989)
  • საქართველოს ჯანდაცვის სამინისტროს მე-4 მთავარი სამმართველოს ცენტრალური კვლევითი ლაბორატორიის სწავლული მდივანი (1984 - 1988)
  • საქართველოს ჯანდაცვის სამინისტროს მე-4 მთავარი სამმართველოს ცენტრალური სამეცნიერო კვლევითი ლაბორატორიის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1984)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გენეტიკის კათედრის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1983 - 1984)
  • ექსპერიმენტალური და კლინიკური ქირურგიის ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1979 - 1983)
  • სსრკ მეცნიერებათა აკადემიის ციტოლოგიის ინსტიტუტის ასპირანტი (1976 - 1979)
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტის ცენტრალური სამეცნიერო კვლევითი ლაბორატორიის უფროსი ლაბორანტი (1975 - 1976)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ბიოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (09-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-02-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 27-02-2003)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (27-11-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-12-1999 - 27-11-2000)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)