ბადრი ხატიძე ბადრი ხატიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 03-08-1959

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • მცხეთა

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (18-06-2002 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • მცხეთა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ზოოტექნიკურ-სავეტერინარო სასწავლო-კვლევითი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ზოოინჟინერია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პრეზიდენტის რეგიონალური სამსახურის უფროსი (1996 - 2002)
  • სახელმწიფო მეთაურის რწმუნებული შიდა ქართლში (1995 - 1996)
  • სახელმწიფო მეთაურის აპარატის მრჩეველი (1994 - 1995)
  • კონცერნ „ერთობის“ ვიცე-პრეზიდენტი (1992 - 1993)
  • საქართველოს ალკკ ცკ მეორე მდივანი (1990 - 1991)
  • საქართველოს ალკკ ცკ მდივანი (1989 - 1990)
  • საქართველოს ალკკ ცკ საორგანიზაციო გან-ის გამგე (1987 - 1989)
  • საქართველოს ალკკ ცკ საორგანიზაციო გან-ის გამგის მოადგილე (1985 - 1987)
  • საქართველოს ალკკ ცკ ინსტრუქტორი (1984 - 1985)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1982 - 1983)
  • ზოოვეტინსტიტუტის კომკავშირის მდივანი (1981 - 1984)
  • საქართველოს ზოოვეტინსტიტუტის სტუდენტი (1977 - 1982)
  • N4 საშუალო სკოლის დარაჯი (1976 - 1977)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის მდივანი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (02-12-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-09-2002 - 02-12-2002)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (19-03-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (19-02-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო–სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2007 - 15-05-2008)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2007 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-12-2007 - 29-05-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (15-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (24-11-2006 - 24-05-2007)
  • arrow
    რუსეთის ფედერაციის ხელისუფლების მიერ საქართველოს მოქალაქეთა მიმართ განხორციელებელი ქმედებების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (27-10-2006 - 24-02-2007)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (27-12-2005 - 14-06-2006)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (02-07-2004 - 25-07-2007)
  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (21-05-2003 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-06-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (23-02-2007 - 02-03-2007)