ივლიანე ხაინდრავა ივლიანე ხაინდრავა
  • დაბადების თარიღი
  • 08-04-1951

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი " 11 ოქტომბერი"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ა. ს. პუშკინის სახელობის თბილისის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქიმია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის ილია ჭავჭავაძის სახელობის უცხო ენათა სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ინგლისური გან-ბა

სამუშაო გამოცდილება

  • რადიო თავისუფალი ევროპა - თავისუფლება (1999 - 2003)
  • რადიო „საქართველო“ (1998 - 1999)
  • სააგენტო „პრაიმ-ნიუსი“ (1997 - 1998)
  • არასამთავრობო ორგანიზაცია განვითარებისა და თანამშრომლობის ცენტრი - პლურალიზმის ცენტრი (1996 - )
  • გაზეთი „Новая Газета“ (1992 - 1995)
  • სახელმწიფო საბჭოს წევრი, საინფორმაციო სააგენტო „პრაიმ-ნიუსი“, რადიოკომპანია „საქართველო“, რადიო „თავისუფლება“ (1992)
  • ერთობლივი საწარმო „უნიფარმი“ (1989 - 1992)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ჰიდროლოგიისა და საინჟინრო გეოლოგიის სექტორი (1976 - 1989)
  • სამხედრო სამსახური (რიგითი) (1974 - 1975)
  • ფიზიკისა და ორგანული ქიმიის ინსტიტუტი (1973 - 1974)
  • თსპი, ქიმია-ბიოლოგიის ფაკულტეტი (1970 - 1973)
  • სპი, ქიმიური ტექნოლოგიის ფაკულტეტი (1967 - 1970)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის წევრი (31-10-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 31-10-2005)
  • arrow
    ფრაქცია "რესპუბლიკელები" - ფრაქციის წევრი (08-12-1992 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2004 - 31-10-2005)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 06-12-2004)

კომისია

  • arrow
    აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სტატუსის შესახებ“ და „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონების პროექტების გამოქვეყნებისა და მათი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (18-05-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (26-11-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბულგარეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 07-06-2008)