გია ხავთასი გია ხავთასი
  • დაბადების თარიღი
  • 17-11-1964

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: სრულიად საქართველოს მერაბ კოსტავას საზოგადოება
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრგვალი მაგიდა - თავისუფალი საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ავტომატური ელექტროკავშირი

სამუშაო გამოცდილება

  • ფილარმონიის დიდი საკონცერტო დარბაზის უფროსი ელექტრო-ინჟინერი (1984 - 1989)
  • კინოსტუდია ქართული ფილმის დეკორატორი (1981 - 1982)

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    მართლწესრიგისა და კანონიერების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამანდატო,დეპუტატის ეთიკისა და პრივილეგიების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვის, ეროვნული უშიშროებისა და მართლწესრიგის კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)