მამუკა ჭოხონელიძე მამუკა ჭოხონელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 07-03-1965

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (27-02-2007 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფინანსები და კრედიტი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს რკინიგზელთა კულტურის ცენტრის ვიცე-პრეზიდენტი (2004 - 2005)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს ფინანსური პოლიციის ოპერატიული მუშაკი (2004)
  • შსს სამმართველოს პოლიციელი (1994 - 1999)
  • 120-ე საშ.სკოლის ქორეოგრაფიული წრის ხელმძღვანელი (1989 - 1994)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (12-03-2007 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ყაზახეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (13-07-2007 - 07-06-2008)