გიორგი ჭინჭარაული გიორგი ჭინჭარაული
  • დაბადების თარიღი
  • 29-01-1947

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტია და მთიელთა პოლიტიკური კავშირი"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • პოლიტიკური ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პოლიტიკური ეკონომიის კათედრის ასისტენტი, მასწავლებელი, თსუ ეკონომიური თეორიის კათედრის დოცენტი (1975 - )

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)