ოთარ ჭითანავა ოთარ ჭითანავა
  • დაბადების თარიღი
  • 29-12-1938

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ხმელეთის ჰიდროლოგია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბაქოს უმახლესი პარტიული სკოლა
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ზუგდიდის დამოუკიდებელი უნივერსიტეტის კათედრის გამგე (1999 - )
  • პარტიის ზუგდიდის რაიკომის მდივანი (1990 - 1991)
  • მსენებლობის სამინისტროს N12 ტრესტის მმართველის მოადგილე (1988 - 1990)
  • ზუგდიდის საქალაქო საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე (1986 - 1988)
  • პარტიის საქალაქო კომიტეტის მეორე მდივანი (1985 - 1986)
  • ენგურჰესის მშენებლობის პარტიული კომიტეტის მდივანი (1980 - 1985)
  • სახალხო კონტროლის საქალაქო კომიტეტის თავმჯდომარე (1977 - 1980)
  • კომკავშირის ზუგდიდის საქალაქო კომიტეტის პირველი მდივანი (1967 - 1973)
  • ენგურჰესის მშენებლობის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1966 - 1967)
  • ენგურჰესის მშენებლობის ტექნიკური გან-ის ინჟინერი (1966)
  • ერგურჰესის მშენებარე კასკადის დირექციის ინჟინერი (1965 - 1966)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1960 - 1965)
  • მუშა (1958 - 1960)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების მედალი (01-01-1979)
  • ღირსების მედალი (01-01-1987)
  • ღირსების ორდენი (01-01-1998)

საპატიო წოდება

  • საქართველოს სპორტის დამსახურებული მუშაკი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ (29.10.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის წევრი (14-03-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    საინფორმაციო საშუალებებში გამოქვეყნებულ კრიტიკულ (მამხილებელ) მასალებზე რეაგირების დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (10-11-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საბერძნეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)