ივერი ჭელიძე ივერი ჭელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 11-07-1945

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №47 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გარდაბანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • გეოლოგიური აგეგმვა და სასარგებლო ნამარხთა საბადოების ძებნა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პრეზიდენტის რწმუნებული კოდორის ხეობაში (1998 - 1999)
  • გარდაბნის რ-ის საგზაო სამმართველოს უფროსი (1990 - 1992)
  • მესტიის რ-ის საგზაო სამმართველოს უფროსი (1986 - 1990)
  • მესტიის რ-ის აღმასკომის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1983 - 1986)
  • მესტიის რ-ის სამრეწველო კომბინატის დირექტორი (1975 - 1983)
  • მესტიის საგზაო სამმართველოს უფროსი სამუშაოთა მწარმოებელი (1971 - 1975)
  • სვანეთის მარმარილოს სამმართველოს ჭუბერის კარიერის უფროსი (1970 - 1971)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1964 - 1970)
  • მესტიის სამრეწველო კომბინატის მუშა (1963 - 1964)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (25-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 25-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (02-06-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "ამომრჩეველი" - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 05-05-1997)
  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-09-2000)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 30-05-1997)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    ეროვნული თანხმობის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (30-05-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (12-05-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემებთან დაკავშირებით საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-12-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იაპონიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატები - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საავტომობილო გზების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (25-09-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საავტომობილო გზების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგანგებო სიტუაციებისა და სამოქალაქო თავდაცვის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (02-03-1998 - 20-11-1999)