თეიმურაზ ჭეიშვილი თეიმურაზ ჭეიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 28-01-1956

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (09-11-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის დიდუბე-ჩუღურეთის რ-ის გამგებელი (2004)
  • თბილისის მერიის განათლების სამსახურის უფროსის მოადგილე (2003 - 2004)
  • „ტრანსმედის“ მცხეთა-მთიანეთის რეგიონის ფილიალის უფროსი (1999 - 2002)
  • თბილისის სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ექიმი (1999)
  • სიღნაღის რაიონული საავადმყოფოს მთავარი ექიმის მოვალეობის შემსრულებელი (1986 - 1989)
  • საზღვარგარეთ ნაოსნობის გემების ექიმი, სამედიცინოუზრუნველყოფის სამსახურის უფროსი (1980 - 1986)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი (1974 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები“ - ფრაქციის მდივანი (27-12-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2004 - 27-12-2004)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (29-02-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (16-10-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-11-2004 - 16-10-2007)

კომისია

  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-04-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)