ვალერი ჭანტურია ვალერი ჭანტურია
  • დაბადების თარიღი
  • 24-05-1942

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • წალენჯიხა

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (28-06-1994 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • წალენჯიხა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის საავტომობილო-საგზაო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საავტომობილო ტრანსპორტი

სამუშაო გამოცდილება

  • სამეგრელო-ზემო სვანეთის მხარეში საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის პირველი მოადგილე ეკონომიკის დარგში (1994 - 1999)
  • კპ წალენჯიხის რაიკომის პირველი მდივანი (1988 - 1991)
  • აგროსამრეწველო კომბინატის დირექტორი (1988)
  • ჩაის საბჭოთა მეურნეობის დირექტორი (1978 - 1988)
  • წალენჯიხის აღმასკომის თავმჯდომარე (1973 - 1978)
  • წალენჯიხის აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1972 - 1973)
  • წალენჯიხის პარტიის რაიკომის ინსტრუქტორი (1970 - 1971)
  • წალენჯიხის ავტისატრანსპორტო საწარმოს დირექტორი (1970)
  • წალენჯიხის ს/მ სამმართველოს უფროსი ინჟინერ-მექანიზატორი (1970)
  • წალენჯიხის ავტისატრანსპორტო საქარმოს უფროსი დისპეჩერი (1967 - 1970)
  • მოსკოვის საავტომობილო-საგზაო ინსტიტუტის სტუდენტი (1963 - 1966)
  • წალენჯიხის ავტოსატრანსპორტო საწარმოს მუშა (1961 - 1963)
  • წალენჯიხის საგზაო განყოფილების მუშა (1960 - 1961)
  • წალენჯიხის N2 ჩაის ფაბრიკის მუშა (1959 - 1960)

დამატებითი ინფორმაცია

ლენინის ორდენი საპატიო ნიშნის ორდენი სახალხო განათლების წარჩინებულის საპატიო ნიშანი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ (29.10.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის მდივანი (27-12-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 27-12-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-04-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-09-2000)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (30-06-1994 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    მიწის რესურსისა და კადასტრის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (25-09-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ვეტერანტთა საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (20-09-1994 - 25-11-1995)