მევლუდ წიკლაური მევლუდ წიკლაური
  • დაბადების თარიღი
  • 06-03-1956

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თეთრიწყარო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ვაჭრობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • თეთრიწყაროს საცდელ-ექსპერიმენტული ქარხნის დირექტორის მოადგილე (1991 - 1992)
  • სამღერეთის კომერციული მეურნეობის კომპლექსის ეკონომისტი (1991)
  • საქართველოს კპ თეთრიწყაროს რაიკომის პროპაგანდისა და აგიტაციის გან-ის გამგე, საორგანიზაციო გან-ის გამგე (1984 - 1991)
  • საქართველოს ალკკ თეთრიწყაროს რაიკომის პირველი მდივანი (1981 - 1984)
  • საქართველოს ალკკ თეთრიწყაროს რაიკომის საორგანიზაციო გან-ის გამგე, მდივანი (1978 - 1980)
  • თეთრიწყაროს რაიკოოპკავშირის საქონელმცოდნე (1978)
  • მანგლისის საბჭოთა მეურნეობის მუშა (1973 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (28-11-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (10-05-1994 - 25-11-1995)
  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 10-05-1994)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    იაპონია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    პრივატიზების და მცირე ბიზნესის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 23-02-1999)