ვახტანგ ძაბირაძე ვახტანგ ძაბირაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 06-02-1953

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი " 11 ოქტომბერი"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომატიკა და ტელემექანიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ახალგაზრდული კლუბი (1983 - 1984)
  • თბილისის ტელევიზორების ქ-ნა ივერია (1980 - 1983)
  • მარნეულგაზის მე-12 ტრესტი (1977 - 1980)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "რესპუბლიკელები" - ფრაქციის წევრი (08-12-1992 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

სხვა

  • arrow
    ევროპის გაერთიანების კრედიტების ათვისების მდგომარეობის შემსწავლელი ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (26-11-1992 - 25-11-1995)