გია ცუცხვაშვილი გია ცუცხვაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-06-1959

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (10-12-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი " 11 ოქტომბერი"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბაუმანის სახელობის უმაღლესი ტექნიკური სასწავლებელი
  • სპეციალობა
  • საშემდუღებლო წარმოების მოწყობილობა და ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ასისტენტი (1988 - )
  • მოსკოვის ბაუმანის სახ. ტექნიკური სასწავლებლის სტაჟიორ-მკვლევარი (1986 - 1988)
  • ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ინჟინერი, ასისტენტი (1982 - 1986)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)