თეიმურაზ ციხელაშვილი თეიმურაზ ციხელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-08-1953

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • დმანისი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ზოოტექნიკურ-სავეტერინარო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ზოოტექნია

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „მთისძირის“ დირექტორი (1997 - 1999)
  • ბაშკიჩეთის მრპ სამომშენებლო ქ-ის დირექტორი (1989 - 1997)
  • დმანისის რ-ის მონადირეთა და მეთევზეთა საზოგადოების თავმჯდომარე (1988 - 1989)
  • დმანისის მეთევზეობის კოლმეურნეობის ბრიგადირი (1983 - 1987)
  • ბაშკიჩეთის მრპ სამომშენებლო ქ-ნის თევზმომშენებელი (1981 - 1983)
  • სანაშენო სახელმწიფო სადგურის მთესლავ-ტექნიკოსი (1973 - 1981)
  • ს.განთიადის კოლმეურნეობის მუშა (1970 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (08-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 08-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საბერძნეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი აზერბაიჯანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)