ტარიელი ციხელაშვილი ტარიელი ციხელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-03-1941

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • დმანისი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახელმწიფო ფიზიკური კულტურის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • პიზიკური კულტურა და სპორტი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • შსს-ს სისტემაში ოპერატიულ და საგამომძიებლო თანამდებობებზე (1970 - 1991)
  • ს. დიდი დმანისის საშუალო სკოლის ფიზკულტურის მასწავლებელი (1967 - 1968)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1965 - 1966)

კომისია

  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)