თამაზ ცინცაძე თამაზ ცინცაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 06-04-1936

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხელვაჩაური

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ბიოლოგია-გეოგრაფია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ეკონომიკის ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • სახალხო კონტროლის ხელვაჩაურის რაიონული კომიტეტის თავმჯდომარე (1978 - 1991)
  • კომკავშირულ და პარტიულ სამუშაოზე სხვადასხვა თანამდებობებზე (1961 - 1978)
  • ბათუმის რ-ნის კულტურის გან-ის ინსპექტორი (1959 - 1961)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მიწათმოქმედი" - ფრაქციის თავმჯდომარე (18-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (12-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 12-03-1993)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)