პავლე ცაძიკიძე პავლე ცაძიკიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 27-06-1960

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახმეტა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ზოოტექნიკურ-სავეტერინარო სასწავლო-კვლევითი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ზოოტექნია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სახელმწიფო და სამართლის ინსტიტუტთან არსებული თბილისის ჰუმანიტარული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების სამინისტროს დეპარტამენტის უფროსი (2002 - 2004)
  • ახმეტის რ-ის გამგებელი (2000 - 2002)
  • საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების სამინისტროს გან-ის უფროსი (1992 - 2000)
  • საქართველოს ზოოვეტერინალური ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ-მუშაკი (1990 - 1992)
  • გორსკის სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ-მუშაკი (1989 - 1990)
  • ჩრდილოეთ ოსეთის ძარახოვის სახ. გადამამუშავებელი საამქროს უფროსი (1987 - 1989)
  • ვლადიკავკაზის გორსკის სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტის უფროსი ლაბორანტი, უფროსი პრეპარატორი (1982 - 1987)
  • ზემო ალვანის მეურნეობის მუშა (1977 - 1978)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • სასოფლო-სამეურნეო მეცნიერებათა კანდიდატი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (09-09-2002)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    ენერგეტიკის სექტორში არსებულ დარღვევათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-09-2004 - 09-03-2005)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 25-07-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ირანის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)