მიხეილ ჩხენკელი მიხეილ ჩხენკელი
  • დაბადების თარიღი
  • 30-12-1944

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხონი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქკონსერვმრეწვის უფროსის მოადგილე (1992)
  • სოფლის მეურნეობისა და კვების მრეწველობის სამინისტროს მთავარი საწარმოოს სამმართველოს მთავარი ტექნოლოგი (1991 - )
  • საქართველოს კპ ხონის რაიკომის პირველი მდივანი, აღმასკომის თავმჯდომარე (1988 - 1991)
  • საქართველოს კპ ცკ სოფლის მეურნეობისა და კვების მრეწველობის გან-ის ინსტრუქტორი (1987 - 1988)
  • საქართველოს სსრ მინისტრთა საბჭოს სოფლის მეურნეობისა და გადამამუშავებელი მრეწველობის გან-ის უფროსი, რეფერენტი (1982 - 1987)
  • ხილბოსტნეულის მეურნეობის სამინისტროს საქკონსერვის ხარისხის ცენტრალური ლაბორატორიის ინჟინერ-ტექნოლოგი, უფროსის მოადგილე (1980 - 1982)
  • ავღანეთის სოფლის მეურნეობის სპეციალისტთა ჯგუფის ხელმძღვანელი (1978 - 1980)
  • მცხეთის საკონსერვო ქარხნის წარმოების უფროსი (1974 - 1978)
  • საქკონსერვმრეწვის აპარატის ინჟინერი (1974)
  • ხობის საკონსერვო ქარხნის ცვლის ოსტატი, ინჟინერ-ტექნოლოგი (1969 - 1973)
  • მერტოლოგიის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის ტექნიკოსი, უფროსი ტექნიკოსი, ინჟინერი (1965 - 1969)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მიწათმოქმედი" - ფრაქციის წევრი (18-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)