ივანე ჩხარტიშვილი ივანე ჩხარტიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 30-01-1964

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ოზურგეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სტატისტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • სამაუწყებლო ტელეკომპანია მზის სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2003 - 2004)
  • სს გაერთიანებული ქართული ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2002 - 2003)
  • საქართველოს გადამხდელთა კავშირის თანათავმჯდომარე (2001 - 2004)
  • საქართველოს ეკონომიკის, მრეწველობისა და ვაჭრობის მინისტრი (2000 - 2001)
  • საქართველოს სახელმწიფო კანცელარია, სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე (1999 - 2000)
  • სს გაერთიანებული ქართული ბანკის სამეთვალყურეო საბოს თავმჯდომარე (1998 - 1999)
  • სს გაერთიანებული ქართული ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს თანათავმჯდომარე (1997 - 1998)
  • სს გაერთიანებული ქართული ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (1996 - 1997)
  • სს ქაერთიანებული ქართული ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს თანათავმჯდომარე (1995 - 1996)
  • საქართველოს სახელმწიფო კომერციული შემნახველი ქართული ბანკის გამგეობის თავმჯდომარე (1994 - 1995)
  • სააქციო კომერციული ბანკი კრწანისის გამგეობის თავმჯდომარე (1993 - 1994)
  • საქართველოს ბაზისბანკის კრწანისის გან-ის მმართველი (1991 - 1993)
  • საქართველოს ბაზისბანკის კრწანისის გან-ის მმართველი (1991 - 1993)
  • თბილისის სამგორის რ-ის საგადასახადო ინსპექციის უფროსის მოადგილე (1990 - 1991)
  • თბილისის საქალაქო საბჭოსთან არსებული ახალგაზრდული გაერთიანების დირექტორი (1987 - 1990)
  • სახელმწიფო სტატისტიკის მახარაძის რსგს ეკონომისტი (1987)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტი (1987 - 1989)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1982 - 1987)
  • ლიხაურის ჩაის ფაბრიკის მუშა (1980 - 1982)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (24-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-06-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 07-06-2008)

სხვა

  • arrow
    საკუთრების უფლების დაცვის ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (13-03-2007 - 07-06-2008)