ნიკოლოზ ჩუბინიშვილი ნიკოლოზ ჩუბინიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 22-01-1964

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბიოლოგია, სპეც. მიკრობიოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • ტრანსპორტისა და კომუნიკაციების მინისტრის მოადგილე (2000 - 2004)
  • თბილისის საკრებულოს წევრი (1999 - 2000)
  • შპს „საკონსულტაციო ცენტრის“ დირექტორი (1997 - 1999)
  • აშშ კალიფორნიის უნივერსიტეტის ად. მმართველობის და თვითმმართველობის განვითარების პროგრამების (1996)
  • ჩუღურეთის გამგებლის პირველი მოადგილე (1996 - 1997)
  • სახელმწიფო ქონების მართვის მთავარი სამმართველოს პროგრამების, ტერიტორიული ორგანოების კოორდინაციისა და საინფორმაციო უზრუნველყოფის სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1995 - 1996)
  • თბილისის სახელმწიფო ქონების მართვის საბურთალოს რაიონული სამმართველოს წამყვანი სპეციალისტი (1994 - 1995)
  • საქართველოს სახალხო მეურნეობის მართვის ინსტიტუტთან არსებული ბიზნესის უმაღლესი სკოლა (1990 - 1991)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1989 - 1994)
  • სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1985 - 1989)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიოლოგიის ფაკულტეტის სტუდენტი (1980 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (26-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესტონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩეხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (28-10-2004 - 07-06-2008)