გიორგი ჩახვაძე გიორგი ჩახვაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 26-07-1960

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხარაგაული

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომატური ელექტროკავშირგაბმულობა

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „ექსპრესდიაგნოსტიკის“ დირექტორი საგარეო ურთიერთობათა მარკეტინგის დარგში (2003 - 2004)
  • შპს „მაგისტრალ-ექსპრესის“ ტექნიკური დირექტორი (2000 - 2003)
  • შპს „გურუს“ ტექნიკური დირექტორი (1997 - 2000)
  • შპს „მეგობრობის“ ოფისის მენეჯერი (1996 - 1997)
  • სუ-3 N1 ზმს მე-4 თანრიგის მემონტაჟე (1987 - 1991)
  • რსუ ცკ-დოსააფის მე-4 თანრიგის ზეინკალი (1986 - 1987)
  • სამხატვრო სახელოსნოს მე-5 თანრიგის მემონტაჟე (1986)
  • სპეციალური სარემონტო სამშენებლო კანტორის მე-5 თანრიგის ზეინკალი (1986)
  • „საქმონტაჟცემრემონტის“ მე-4 თანრიგის ზეინკალი (1985 - 1986)
  • რუსთავის N3 სამშენებლო სამმართველოს N1 ტრესტის მე-2 თანრიგის დურგალი (1981 - 1984)
  • რუსთავის საყოფაცხოვრებო მომსახურების მე-6 თანრიგის ზეინკალი (1981)
  • გარდაბნის მუყაო-რუბეროიდის ქ-ის სარემონტო მექანიკური ცენტრის მე-2 თანრიგის ზეინკალი (1977 - 1980)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის მდივანი (14-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 14-11-2007)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-02-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (13-08-2004 - 02-03-2007)