ანზორ ჩარქსელიანი ანზორ ჩარქსელიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 23-11-1935

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (12-01-1993 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: სრულიად საქართველოს მიწადმოქმედთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • მიწათმოქმედების საპროექტო ინსტიტუტის დირექტორი (1980 - )
  • მაიაკოვსკის რაიონის რაიკომის პირველი მდივანი (1974 - 1980)
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტის პარყკომი (1970 - 1974)
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტის ასისტენტი (1963 - 1964)
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტის ასპირანტი (1960 - 1963)
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტის ეკონომიკის კათედრის ლაბორანტ-სტატისტიკოსი (1959 - 1960)
  • უშგულის კოლმეურნეობის ბრიგადირი (1954 - 1956)
  • საქართველოს კპ ცკ სოფლის მეურნეობის გან-ის ინსტრუქტორი (1954 - 1970)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკის მეცნიერებათა დოქტორი

დამატებითი ინფორმაცია

მედალი შრომითი მამაცობისათვის - 1970 წ. საპატიო ნიშნის ორდენი - 1971 წ. შრომის წითელი დროშის ორდენი - 1976 წ.

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მიწათმოქმედი" - ფრაქციის წევრი (18-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (21-01-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)