ჯანსუღ ჩარკვიანი ჯანსუღ ჩარკვიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 19-11-1931

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს ეროვნული თანხმობისა და აღორძინების კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ი.ბ.სტალინის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ჟურნალისტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • ჟურნალ „დროშის“ სარედაქციო საბჭოს თავმჯდომარე (1995 - 1999)
  • ჟურნალ „დროშის“ მთავარი რედაქტორი (1991 - 1995)
  • გამომცემლობა „საქართველოს“ დირექტორი (1988 - 1991)
  • საქართველოს მწერალთა კავშირის მდივანი (1977 - 1988)
  • ჟურნალ „ცისკრის“ მთავარი რედაქტორი (1967 - 1977)
  • ჟურნალ „დილას“ რედაქტორი (1963 - 1967)
  • ჟურნალ „ცისკრის“ პასუხისმგებელი მდივანი (1962 - 1963)
  • ახალგაზრდული ორგანიზაციის კომიტეტის თავმჯდომარე (1961 - 1962)
  • ჟურნალ „ცისკრის“ ლიტმუშაკი (1957 - 1961)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი

საპატიო წოდება

  • საპატიო ნიშნის ორდენი
  • სსრ კავშირის ორდენი „ხალხთა მეგობრობა“
  • შოთა რუსთაველის სახელობის პრემიის ლაურეატი
  • გალაქტიონ ტაბიძის პრემიის ლაურეატი
  • თბილისის საპატიო მოქალაქე
  • მცხეთის საპატიო მოქალაქე
  • ბორჯომის საპატიო მოქალაქე
  • ცაგერის საპატიო მოქალაქე
  • დმანისის საპატიო მოქალაქე

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "ლიბერალები" - ფრაქციის წევრი (08-12-1992 - 15-09-1993)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 17-10-1997)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-11-1996 - 02-05-1997)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის წევრი (14-03-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    საინფორმაციო საშუალებებში გამოქვეყნებულ კრიტიკულ (მამხილებელ) მასალებზე რეაგირების დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (10-11-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    სამანდატო,დეპუტატის ეთიკისა და პრივილეგიების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ისრაელი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)