ზურაბ შენგელია ზურაბ შენგელია
  • დაბადების თარიღი
  • 17-04-1946

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (03-12-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი " 11 ოქტომბერი"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მოწვეული მასწავლებელი, დოცენტი (1979 - )
  • მოსკოვის ფოლადისა და შენადნობების ინსტიტუტის ასპირანტი (1975 - 1978)
  • მოსკოვის ფოლადისა და შენადნობების ინსტიტუტის მათემატიკის კათედრის სტაჟიორ-მასწავლებელი (1973 - 1974)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1970 - 1972)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფიზიკა-მათემატიკის კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "რესპუბლიკელები" - ფრაქციის წევრი (08-12-1992 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (28-01-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)