ირაკლი შენგელაია ირაკლი შენგელაია
  • დაბადების თარიღი
  • 10-01-1947

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი " 11 ოქტომბერი"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საინფორმაციო გასაზომი ტექნიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • ინტელექტუალური ასოციაცია თავისუფალი აზრის პრეზიდენტი (1990 - )
  • ქართული ლიტერატურის სახელმწიფო მუზეუმის ექსკურსიამძღოლი, უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი, საგამომცემლო გან-ის გამგე (1979 - 1989)
  • ს. სონდისველის რვაწლიანი სკოლის რუსული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი (1977 - 1979)
  • ს. ტონჩის რვაწლიანი სკოლის მათემატიკის მასწავლებელი (1976 - 1977)
  • თბილისის მეტროპოლიტენის ინჟინერ-მექანიკოსი (1974 - 1976)
  • კვების მრეწველობის მანქანათმშენებლობის საკონსტრუქტორო ბიუროს ინჟინერი (1973 - 1974)
  • თბილისის მეტროპოლიტენის ინჟინერ-მექანიკოსი (1972 - 1973)
  • მეტროლოგიის ინსტიტუტის ინჟინერი (1971 - 1972)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (12-11-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საქართველოს რესპუბლიკის ახალი კონსტიტუციის პროექტის მოსამზადებელი კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)