გურამ შელია გურამ შელია
  • დაბადების თარიღი
  • 18-04-1953

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ქართველ ტრადიციონალისტთა კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სოხუმის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • ზუგდიდის საკრებულოს წევრი (1991 - )
  • ზუგდიდის რაისახდაზღვევის უფროსი ინსპექტორი (1979 - 1991)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1977 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია " ტრადიციონალისტები - კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    სპორტისა და ტურიზმის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)