გულნარა შელია გულნარა შელია
  • დაბადების თარიღი
  • 09-09-1952

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • ჯანდაცვის იმერეთის სამხარეო დეპარტამენტის დირექტორი (1998 - 1999)
  • ჯანდაცვის იმერეთის სამხარეო ცენტრის დირექტორი (1997 - 1998)
  • ქუთაისის ვიცე-მერი (1994 - 1997)
  • ქუთაისის მერის მრჩეველი ჯანმრთელობის საკითხებში (1993 - 1994)
  • N3 სამშობიარო სახლში სამეანო განყოფილების გამგე (1992 - 1993)
  • ექიმი მეან-გინეკოლოგი N3 სამშობიარო სახლში (1982 - 1991)
  • ექიმი მეან-გინეკოლოგი N2 ქალთა კონსულტაციაში (1980 - 1982)
  • ექიმი რეანიმატოლოგი რესპუბლიკურ კლინიკურ საავადმყოფოში (1977 - 1981)
  • ინტერნატურა რესპუბლიკურ კლინიკურ საავადმყოფოში (1976 - 1977)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (13-04-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (17-07-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი ფრაქცია“ - ფრაქციის წევრი (18-09-2000 - 17-07-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 18-09-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 05-05-2003)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (07-12-1999 - 25-10-2000)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    დედათა და ბავშვთა დაცვისა და ოჯახის განვითარების საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (05-05-2003 - 22-04-2004)