არმაზ შამანაური არმაზ შამანაური
  • დაბადების თარიღი
  • 25-06-1957

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 29-03-2002)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • მცხეთა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მანქანათმშენებელი მრეწველობის ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • მცხეთის რაიონის გამგებელი (1995 - 1999)
  • საქართველოს სახელმწიფო მეთაურის სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე მცხეთა-მთიანეთის მხარეში (1995)
  • თბილისის მერიის ადგილობრივი მმართველობის ვაკის რ-ის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1992 - 1995)
  • საქართველოს რესპუბლიკის მრეწველობის სამინისტროს კონცერნ „ელექტროტექმრეწვის“ უფროსის მოადგილე (1991 - 1992)
  • საქართველოს რესპუბლიკის მრეწველობის სამინისტროს მთავარი სპეციალისტი-ექსპერტი (1991)
  • თბილისის ორჯონიკიძის რაიაღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1989 - 1991)
  • საქართველოს კპ თბილისის ორჯონიკიძის რაიკომის ინსტრუქტორი, განყოფილების გამგე, განყოფილების გამგის მოადგილე (1985 - 1989)
  • ქ-ნა „ეგტ“ კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1983 - 1985)
  • გორკის ავტოქარხნის ამწყობი უბნის ოსტატი, ცვლის უფროსი (1979 - 1983)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (11-10-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 29-03-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (27-01-2001 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 27-01-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 29-03-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 29-03-2002)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 29-03-2002)