გურამ ყორანაშვილი გურამ ყორანაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 22-02-1940

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (03-12-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ილია ჭავჭავაძის საზოგადოება
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • ივ. ჯავახიშვილის სახელობის ისტორიის, არქეოლოგიისა და ეთნოგრაფიის ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი, წამყვანი მეცნიერ თანამშრომელი (1968 - )
  • საბჭოთა საისტორის ენციკლოპედიის უმცროსი მეცნიერ-რედაქტორი (1965 - 1966)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფილოსოფიის მეცნიერებათა დოქტორი

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)