აკაკი ყიფიანი აკაკი ყიფიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-07-1966

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი მემარჯვენეები“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქარელი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • გორის სახელმწიფო ეკონომიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საბუღალტრო აღრიცხვის, კონტროლისა და სამეურნეო საქმიანობის ანალიზი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ეროვნული გვარდიის კადრების სამმართველოს უფროსის მოადგილე (2002 - 2003)
  • ქარელის რ-ის გამგეობის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1994 - 1995)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1986 - 1988)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ჩეხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)