გიორგი ყარყარაშვილი გიორგი ყარყარაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 31-10-1966

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 13-05-2005)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ისანი

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ისანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • 26 ბაქოელი კომისრის სახელობის წითელდროშოვანი წითელი ვარსკვლავის ორდენოსანი თბილისის უმაღლესი საარტილერიო სამეთაურო სასწავლებელი
  • სპეციალობა
  • სამეთაურო ტაქტიკური საარტილერიო შეიარაღება

სამუშაო გამოცდილება

  • სახალხო დამცველის რწმუნებული (1998 - 1999)
  • რუსეთის გენერალური შტაბის სამხედრო აკადემიის მსმენელი (1994 - 1995)
  • საქართველოს თავდაცვის მინისტრი (1993 - 1994)
  • ეროვნული გვარდიის სარდალი (1992 - 1993)
  • ეროვნული გვარდიის ბრიგადის მეთაური (1992)
  • საქართველოს ეროვნული გვარდიის ბატალიონის მეთაური (1991 - 1992)
  • დივიზიის შტაბის უფროსი (1990 - 1991)
  • საბჭოთა არმიის ოცეულის მეთაური (1987 - 1988)
  • თბილისის საარტილერიო სასწავლებლის კურსანტი (1983 - 1987)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი (26-05-1998)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (17-07-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი ფრაქცია“ - ფრაქციის წევრი (18-09-2000 - 17-07-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 13-05-2005)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-07-2004 - 13-05-2005)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (28-12-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (03-07-2002 - 22-04-2004)