ვახტანგი ყანჩაველი ვახტანგი ყანჩაველი
  • დაბადების თარიღი
  • 27-10-1946

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გორი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • თბოაირმომარაგება და ვენტილაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • სს N3 სამშენებლო ტრესტის მმართველი (1994 - 1999)
  • „საქაგრომშენის“ N3 სამშენებლო ტრესტის მთავარი ინჟინერი, მმართველი (1987 - 1994)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს N10 სამშენებლო ტრესტის მმართველის მოადგილე (1985 - 1987)
  • სახალხო დეპუტატთა საქალაქო საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე, თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1975 - 1985)
  • საქართველოს კპ გორის საქალაქო კომიტეტის ინსტრუქტორი (1971 - 1975)
  • საქართველოს ალკკ გორის საქალაქო კომიტეტის სასკოლო გან-ის გამგე (1968 - 1971)
  • გორის მუსიკალური ტექნიკუმის სტუდენტი (1968 - 1971)
  • გორის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტის სტუდენტი (1965 - 1969)
  • საქართველოს ცეკავშირის კოოპვაჭრობის მუშა (1964 - 1965)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (25-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 25-05-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-09-2000)

კომისია

  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    ურბანიზაციის, მშენებლობისა და კომუნალური მეურნეობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (25-09-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ურბანიზაციის, მშენებლობისა და კომუნალური მეურნეობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)