თეიმურაზ ღოღობერიძე თეიმურაზ ღოღობერიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 22-08-1954

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • რადიოკავშირგაბმულობა და რადიომაუწყებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „ჯეოსელის“ გენერალური დირექტორი (1997 - 1999)
  • კავშირგაბმულობის სამინისტროს სატელეფონო ქსელის მმართველი (1990 - 1997)
  • კავშირგაბმულობის სამინისტროს საბურთალოს რ-ის სატელეფონო კვანძის უფროსი (1985 - 1990)
  • კავშირგაბმულობის სამინისტროს ორჯონიკიძის რ-ის სატელეფონო კვანძის უფროსის მოადგილე (1981 - 1985)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ინჟინერი (1980 - 1981)
  • სამხედრო სასწავლო შეკრება (1980)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1975 - 1980)
  • თბილისის 31-ე საავიაციო ქ-ნის მუშა (1974 - 1975)
  • 38-ე ტექნიკური სასწავლებლის მოსწავლე (1973 - 1974)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის მართვის სისტემების ინსტიტუტის მუშა (1971 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (12-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 15-04-2002)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი აზერბაიჯანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი სომხეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საბერძნეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    შიდა მიგრაციული პროცესების, განსახლებისა და ადაპტაციის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (15-04-2002 - 22-04-2004)