მურმან ქურიძე მურმან ქურიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 10-05-1943

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მეღვინეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის შამპანური ქ-ის დირექტორის მოადგილე (1991 - 1993)
  • კაჭრეთის ღვინის ქ-ის ტექნოლოგი, მთავარი ინჟინერ-ტექნოლოგი (1980 - 1991)
  • საქართველოს კვების მრეწველობის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1978 - 1980)
  • მევენახეობისა და მეღვინეობის საკავშირო ინსტიტუტის „მაგარაჩის“ ასპირანტურა (1975 - 1978)
  • ქ.ლენინგრადის „სამტრესტის“ ღვინის ქარხნის ინჟინერ-ტექნოლოგი, საამქროს უფროსი (1967 - 1970)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (21-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (19-07-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 21-11-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ლიტვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ყირგიზეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)