პაატა ქურდოვანიძე პაატა ქურდოვანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 10-03-1954

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • აბაშა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • წითელი არმიის სახელობის ყუბანის სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ექიმი პედიატრი

სამუშაო გამოცდილება

  • აბაშის რაიონული ცენტრალური საავადმყოფოს რაიპედიატრი, მთავარი ექიმის მოადგილე, მთავარი ექიმი, დირექტორი (1982 - 2000)
  • ქ.გუბკინის ბავშვთა საავადმყოფოს ექიმი ორდინატორი (1979 - 1982)
  • ბელგოროდის ოლქის ბავშვთა ცენტრალური საავადმყოფოს ინტერნი (1978 - 1979)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების მედალი (01-01-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (20-02-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-02-2006)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-03-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-03-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-02-2005 - 20-02-2006)

კომისია

  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-04-2007)
  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-04-2007)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (15-03-2006 - 25-07-2007)
  • arrow
    „საქართველოს სახელმწიფო გერბის შესახებ“ საქართველოს ორგანულ კანონში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს ორგანული კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (20-04-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)