ირინე ქურდაძე ირინე ქურდაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 27-08-1968

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • გაეროს განვითარების პროგრამის პროექტის „კონსტიტუციური მართლმსაჯულების ხელშეწყობა საქართველოში“ ეროვნული ექსპერტი (2003 - 2004)
  • სამოსამარლეო სწავლების ცენტრის მოწვეული ლექტორი (2000 - )
  • გაეროს განვითარების პროგრამის პროექტის „დახმარება საქართველოს საკონსტიტუციო სამართალს“ ეროვნული ექსპერტი (1998 - 2001)
  • ივ.ჯავახიშვილის სახ. თსუ, საერთაშორისო სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტის საერთაშორისო სამართლის კათედრის მასწავლებელი (1997 - )
  • თსუ საერთაშორისო სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტის კათედრის გამგის ასისტენტი (1996 - 1997)
  • ივ.ჯავახიშვილის სახ. თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტი, „საერთაშორისო სამართლის სპეციალობა“ (1992 - 1995)
  • ივ.ჯავახიშვილის სახ. თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1987 - 1992)
  • საქართვეწლოს სსრ აგროსამრეწველო კომიტეტის N15 სამონტაჟოტრესტის საწარმოო ტექნიკური კომპლექტაციის სამმართველოს კადრების გან-ის ინსპექტორი (1984 - 1988)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (01-10-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-12-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (23-04-2004 - 20-12-2005)

კომისია

  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-04-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    სლოვაკეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 07-06-2008)