გოჩა ქიმაძე გოჩა ქიმაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-01-1960

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ადიგენი

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ადიგენი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საბჭოთა ვაჭრობის თბილისის ტექნიკუმი
  • სპეციალობა
  • საჭმლის მომზადების ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს რესტორან „ალაზნის“ დირექტორი (1994 - 1999)
  • 26 კომისრის სახ. საზკვების ტრესტის საქონელმცოდნე, ამავე ტრესტის გაერთიანების ტექნოლოგი, დირექტორის მოადგილე (1982 - 1994)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (27-12-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (08-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 08-11-2005)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (19-03-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (19-02-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო–სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2007 - 15-05-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (15-11-2007 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ირანის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუმინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (14-04-2006 - 02-03-2007)
  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი),საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (24-03-2005 - 02-03-2007)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ირანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    სასურსათო უზრუნველყოფის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (18-11-2002 - 22-04-2004)