გელა ქვლივიძე გელა ქვლივიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 28-12-1940

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • მრავალდარგოვანი კოოპერატივ დინამოს თავმჯდომარე (1990 - 1992)
  • მრავალდარგოვანი კოოპერატივ ინდრემმშენის თავმჯდომარის მოადგილე (1989 - 1990)
  • სასოფლო მშენებლობის სამინისტროს მე-11 ტრესტის, გან-ის უფროსი, რაზმის უფროსი, მმართველის მოადგილე (1983 - 1989)
  • მე-2 ტრესტის სამმართველოს ოსტატი, ინჟინერი, გან-ის უფროსი, საქმეთა მწარმოებელი, სამმართველოს უფროსი (1967 - 1983)
  • საპროექტო ინსტიტუტის ინჟინერი (1964 - 1967)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)