ამირან ქაშაკაშვილი ამირან ქაშაკაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 23-08-1953

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თერჯოლა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მიწისქვეშა ნაგებობებისა და შახტების მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ფირმა ალკას პრეზიდენტი (1991 - 1992)
  • თერჯოლის აგროსამრეწველო გაერთიანების თავმჯდომარე (1988 - 1991)
  • თერჯოლის პარტიის რაიკომის მეორე მდივანი (1982 - 1988)
  • თერჯოლის კომკავშირის რაიკომის გან-ის გამგე, მეორე მდივანი, პირველი მდივანი (1977 - 1982)
  • ტყიბულშახტმშენის სამმართველოს ცვლის უფროსი (1975 - 1977)

კომისია

  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (28-06-1994 - 25-11-1995)
  • arrow
    სპორტისა და ტურიზმის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)