ნოდარ ქარცივაძე ნოდარ ქარცივაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 23-09-1952

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • შუახევი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მეხილეობა-მებაღეობა-მებოსტნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • შუახევის რ-ნის გამგებლის მოადგილე (1992)
  • ს.ს. წყარონის, ჭვანის და ტაკიძეების კოლმეურნეობათა გამგეობის თავმჯდომარე (1986 - 1991)
  • შუახევის რ-ნის აგროსამრეწველო გაერთიანების თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1984 - 1986)
  • შუახევის რ-ნის სოფლის მეურნეობის სამმართველოს, უფროსი აგრონომი, მთავარი აგრონომი (1980 - 1984)
  • ს. ჭვანოს კოლმეურნეობის მთავარი აგრონომი (1979 - 1980)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1971 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მიწათმოქმედი" - ფრაქციის წევრი (18-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)