ზურაბ ქარუმიძე ზურაბ ქარუმიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 17-06-1948

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • კასპი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • კასპის რაიონის გამგებელი (1996 - 1999)
  • კასპის რაიონის გამგეობის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1996)
  • მთაწმინდის რაიონის სახელმწიფო საგადასახადო ინსპექცია, ფიზიკური დაბეგვრის განყოფილების გამგე (1994 - 1996)
  • კასპის სასურსათო კომბინატი, დირექტორის მოადგილე (1991 - 1994)
  • სახალხო კონტროლის კასპის რაიონული კომიტეტის თავმჯდომარე (1979 - 1990)
  • კომკავშირის კასპის რაიკომის პირველი მდივანი (1973 - 1979)
  • საქართველოს კომკავშირის ცეკას პროპაგანდისა და კულტმასობრივი მუშაობის განყოფილების ინსტრუქტორი (1972 - 1973)
  • საქართველოს კომკავშირის ცეკას რეფერენტი (1971 - 1972)
  • ტელევიზიისა და რადიომაუწყებლობის სახელმწიფო კომიტეტი, რეჟისორის ასისტენტი (1967 - 1971)
  • ამიერკავკასიის რკინიგზის პიონერთა სახლი, უფროსი ინსპექტორი (1965 - 1966)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)

კომისია

  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (13-09-2002 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)