ვახტანგი ქარსელაძე ვახტანგი ქარსელაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 04-11-1953

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მემარჯვენე ოპოზიცია, მრეწველები, ახლები“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომობილები და ტრაქტორები

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „ქაროტომოტივის“ დირექტორი (2001 - )
  • შპს „აბკ“ ფინანსური დირექტორი (1997 - 2001)
  • საზოგადოებრივი ორგანიზაცია-კავშირის „საქართველოს საავტომობილო ფედერაციის“ ვიზე-პრეზიდენტი (1995 - )
  • შპს „ლოგოვაზის“ გენერალური დირექტორი (1992 - 1997)
  • სს „ლოგოვაზის“ საქართველოს ფილიალის დირექტორი (1989 - 1992)
  • სათადარიგო ნაწილების საქართველოს რესპუბლიკური ცენტრის გენერალური დირექტორის მოადგილე (1984 - 1989)
  • რუსთავის ავტოტექმომსახურების სადგურის საამქროს უფროსი ინჟინერი (1979 - 1984)
  • მართული გამოთვლითი მანქანების საკვლევი სამეცნიერო ინსტიტუტის კონსტრუქტორი (1976 - 1979)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1971 - 1976)
  • სასკოლო ინვენტარის ფაბრიკის მუშა (1970 - 1971)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მემარჯვენე ოპოზიცია“ - ფრაქციის წევრი (22-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 28-02-2006)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2007 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-12-2007 - 29-05-2008)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (24-11-2006 - 24-05-2007)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 25-07-2007)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბულგარეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ლატვიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)