თამაზ ქავთარაძე თამაზ ქავთარაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 29-07-1967

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • 138-ე საშუალო პროფესიულ-ტექნიკური სასწავლებელი
  • სპეციალობა
  • ძეხვის ნატურალური გარსაცმის დამამზადებელი, ძეხვის ნაწარმის დამფორმებელი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სატყეო და კვების მრეწველობის ტექნოლოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • კვების მრეწველობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • სს „ბალავარის“ ოსტატი (1994 - 2003)
  • საქსახწყალპროექტის ბურღვის მუშა (1988 - 1994)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური, რიგითი (1985 - 1987)
  • თბილისის N138 პროფტექნიკური სასწავლებელი (1982 - 1985)
  • ს.გამარჯვების მეურნეობის მუშა (1982 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-05-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-05-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)