კობა ფხაკაძე კობა ფხაკაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 10-05-1964

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამთო სამუშაოების ელექტროფიკაცია და ავტომატიზაცია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მშენებლობის ეკონომიკა და მართვა

სამუშაო გამოცდილება

  • ასოციაცია „განვითარების“ დირექტორის მოადგილე (2001 - 2004)
  • საქართველოს სოციალური ინვესტიციების ინჟინერი (1998 - 2001)
  • საცხოვრებელ და საზოგადოებრივ შენობათა ტიპობრივი და ექსპერიმენტული პროექტირების თბილისის სამეცნიერო-კვლევითი და საპროექტო ზონალური ინსტიტუტის „თბილზნიუპის“ უფროსი ინჟინერი (1989 - 1998)
  • სარემონტო-სამშენებლო N14 ტრესტის საგარეჯოს ხე-ტყის გადამამუშავებელი სახელოსნოს ნორმადარი (1988 - 1989)
  • თბილგვირაბმშენის N32 საგვირაბო რაზმის მე-4 თანრიგის ელ.ზეინკალი (1987 - 1988)
  • ტყვარჩელის ვ.ი.ლენინის სახ. N8 შახტის სასწავლო პრაქტიკა, N3 უბნის ელ.ზეინკალი (1986)
  • ტყვარჩელის ვ.ი.ლენინის სახ. N8 შახტის სასწავლო პრაქტიკა, N3 უბნის ელ.ზეინკალი (1985)
  • თბომეურნეობის სამმართველოს პირველი მაისის რ-ის საექსპლუატაციო-სამეურნეო კანტორის N6 თბოსადგურის თბოშემომყვანი ზეინკალი (1984 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (15-03-2006 - 25-07-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    შვედეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)