რეზო ფირაშვილი რეზო ფირაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 09-02-1941

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (28-10-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სიღნაღი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის მექანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • სიღნაღის რ-ის საკრებულოს თავმჯდომარე (1998 - 1999)
  • სიღნაღის რ-ის ს.ნუკრიანის კოლმეურნეობის თავმჯდომარე (1994 - 1996)
  • ხირსის მევენახეობის სახელმწიფო მეურნეობის დირექტორი (1990 - 1994)
  • სიღნაღის აგროსამრეწველო გაერთიანების თავმჯდომარე (1989 - 1990)
  • სიღნაღის რ-ის ს.ნუკრიანის „პარიზის კომუნარების“ სა. კოლმეურნეობის თავმჯდომარე (1984 - 1989)
  • სახალხო კონტროლის სიღნაღის რაიონული კომიტეტის თავმჯდომარე (1974 - 1984)
  • სიღნაღის რ-ის ს.ნუკრიანის „პარიზის კომუნარების“ სახ. კოლმეურნეობის თავმჯდომარე (1971 - 1974)
  • სიღნაღის რ-ის ადგილობრისი რადიოგანყოფილების კორესპონდენტ-ორგანიზატორი (1971)
  • საქართველოს კომკავშირის სიღნაღის რაიკომის ინსტრუქტორი (1970 - 1971)
  • საბჭოთა არმიის რიგებში (1968 - 1970)
  • საქართველოს კომკავშირის სიღნაღის რაიკომის საორგანიზაციო მუშაობის გან-ის გამგე (1967 - 1968)
  • სიღნაღის რ-ის ს.ნუკრიანის „პარიზის კომუნარების“სახ. კოლმეურნეობის მთავარი ინჟინერი (1966 - 1967)
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტის სტუდენტი (1960 - 1965)
  • სიღნაღის რ-ის ს.ნუკრიანის „პარიზის კომუნარების“ სახ. კოლმეურნეობის წევრი (1958 - 1960)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (27-12-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2004 - 27-12-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (03-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 24-12-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 07-11-2005)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2007 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-12-2007 - 29-05-2008)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (24-11-2006 - 24-05-2007)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (27-12-2005 - 14-06-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    დსთ-ის საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (24-03-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)