ნუგზარი ფერიაშვილი ნუგზარი ფერიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 02-03-1959

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გარდაბანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • გარდაბნის რაიონის გამგებელი (1999 - 2003)
  • გარდაბნის რ-ის გამგეობის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1995 - 1999)
  • გარდაბნის რაიონის პრეფექტურის საქმეთა მმართველი (1991 - 1995)
  • ტაბახმელას სოფლსაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე (1990 - 1991)
  • საქართველოს ბიოკომბინატის დამხმარე მეურნეობის მემინდვრეობის ბრიგადის მუშა, ბიოკომბინატის ფროფკომიტეტის თავმჯდომარე (1979 - 1990)
  • შეიარაღებულ ჯარებში სამსახური (1977 - 1979)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის უფროსი პრეპარატორი (1976 - 1977)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-04-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)